Powitanie wiosny

Dzień Matematyki na wesoło

Dnia 14 marca 2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI NA WESOŁO. Przedszkolaki przeniosły się do magicznego świata figur, cyfr i zadań.             W trakcie zabaw dzieci doskonaliły orientację w przestrzeni oraz w schemacie własnego ciała. Bawiły się figurami geometrycznymi i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy, klasyfikowały, przeliczały oraz układały domino matematyczne. Nie zabrakło również zabaw z elementami kodowania. Dzień upłynął w wesołej atmosferze. Nasze przedszkole bierze udział w projekcie #20minutdlaMATEMATYKI.

"Kopciuszek"- spektakl malowany piaskiem

Zabawa karnawałowa

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia do naszego przedszkola zawitali długo wyczekiwani Goście- Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Z okazji ich święta przedszkolaki przygotowały inscenizacje oraz drobne upominki. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze!

"Zbudujmy dzieciom dom"

24 stycznia nasze przedszkolaki uczestniczyły w akcji charytatywnej "Zbudujmy dzieciom dom", której celem było zebranie funduszy na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci. Ponadto w tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w piżamy, by w ten sposób zamanifestować solidarność z rówieśnikami przebywającymi w szpitalach i hospicjach.

"Bezpieczne ferie"- spotkanie z Policją

17 stycznia nasze przedszkolaki odwiedzili przedstawiciele Policji, którzy przypomnieli nam najważniejsze zasady bezpiecznego pobytu na feriach.

Wigilia w przedszkolu

22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Każda grupa zaprezentowała wiersz o tematyce świątecznej, nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz degustacji wigilijnych potraw.

Przygotowania świąteczne

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dzień Pluszowego Misia

24. listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki. Podczas zajęć poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz rozmawialiśmy na temat słynnych misiów. Dzieci uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zabawach, a także wykonywały misiowe praca plastyczne. W tym dniu odwiedził nas Miś, który towarzyszył przedszkolakom podczas wspólnych zabaw.

Spotkanie z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej

W dniu 21listopada nasze przedszkole odwiedziły Pani Marta i Pani Basia z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. Zaprezentowały nam najnowsze książeczki dla dzieci, wspólnie czytaliśmy i oglądaliśmy bajki. Na pożegnanie zaprosiły każde dziecko w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do odwiedzenia biblioteki, gdzie w prezencie otrzymają wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.  Bardzo dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie oraz za słodką niespodziankę dla naszych przedszkolaków.

Święto Niepodległości w przedszkolu

Konsultacja w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

"Czytanie to najpiękniejsza zabawa"- innowacja pedagogiczna

Grupa Odkrywcy 0 B, rozpoczęła we realizację innowacji pedagogicznej "Czytanie to najpiękniejsza zabawa".  Naszymi pierwszymi działaniami było stworzenie grupowej biblioteczki i kącika czytelniczego, odwiedziny w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz włączenie się do akcji czytelniczej "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Przeczytaliśmy serie książeczek "Lena" oraz "Opowiadania przedszkolaka R. Piątkowskiej. Utwory te inspirowały nas do rozmów i różnych aktywności.

"Matematyka to super zabawa"- innowacja pedagogiczna

"Od prawej do lewej- orientacja przestrzenna" to pierwsze zajęcia , którymi zainaugurowano w grupie 5-4 latków A "Motylki" innowacje pedagogiczną "Matematyka to super zabawa". Przedszkolaki doskonaliły orientację w schemacie własnego ciała, rozróżniały prawą i lewą stronę oraz doskonaliły położenie przedmiotu w przestrzeni.

Dzień Uśmiechu

6 października w naszym Przedszkolu obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Uśmiechu". Tego dnia zabawy w przedszkolu miały wprawić każdego w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu. Uśmiech nic nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka! :)

Powitanie jesieni

Dzień Kropki

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkie dzieci, ubrane w kółka, kropki i kropeczki, wzięły udział w zabawach i aktywnościach nawiązujących do tego wyjątkowego dnia. Przedszkolaki zainspirowane historią opisaną w książce „Kropka” H. Reynoldsa stworzyły prace plastyczne, w których mogły wykazać się kreatywnością. Była to również okazja do rozmów o naszych ukrytych zdolnościach i talentach. Na zakończenie dnia chętne dzieci mogły wykonać zdjęcie w „kropkowej” fotobudce.

strona:

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiśniowej